Artykuły filtrowane wg daty: październik 2024

czwartek, 31 październik 2024 12:27

ŚWINKA WIETNAMSKA NA UCIECZCE...

W dniu 31.10.2024 r. około godziny 15:10 do dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu wpłynęła dość nietypowa interwencja, która dotyczyła … jak to określił zgłaszający „świniodzika” J  biegającego w okolicach oczka wodnego przy ulicy Jana Pawła II. Zwierzę bardzo szybko przemieszczało pomiędzy ulicami osiedli Ustronie, Glinice aż strażnicy zauważyli je na ulicy Rzeszowskiej. Zwierzą swoim zachowaniem stwarzało bezpośrednie i realne zagrożenie w ruchu drogowym. Okazało się, że to duża świnka wietnamska, która najprawdopodobniej uciekła komuś z domu. Zwierzę było na tyle agresywne po odłowieniu, że na miejsce wezwano również lekarza weterynarii, który podał środek uspokajający. Odłowioną świnkę przewieziono do gospodarstwa tymczasowego, z którym miasta ma podpisaną umowę. Aktualnie poszukiwany jest właściciel zwierzęcia. Do czasu odnalezienia właściciela świnka będzie  przebywała w gospodarstwie tymczasowym na ulicy Nowa Wola Gołębiowska w Radomiu.

Dział: Aktualności
piątek, 25 październik 2024 11:07

ŚMIECI NA KRZEWIENIU. SPRAWCA USTALONY I UKARANY

W dniu 23.10.2024 roku o godz. 7:25 patrol zmotoryzowany Referatu Administracyjno - Porządkowego Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta udał się na ulicę Krzewień, gdzie według zgłaszającego w pobliskich nieużytkach miała znajdować się duża ilość śmieci (kartony, szmaty, części samochodowe itp.)

Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie i rozpoczął dokumentowanie znaleziska. Podczas oględzin miejsca strażnicy ujawnili w wyrzuconych odpadach rachunki z adresem i danymi jednej z placówek handlowych z zielonym logo działającej na terenie naszego miasta.

Po szczegółowym udokumentowaniu (materiał zdjęciowy, notatka służbowa) znaleziska strażnicy udali się do siedziby firmy mieszczącej się na ulicy Mazowieckiego w Radomiu, której rachunki znajdowały się wśród znalezionych śmieci i ukarali właścicielkę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Niestety tradycyjnie już w takich przypadkach właściciel śmieci nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom „skąd i dlaczego tam się znalazły”.

Jednocześnie patrol nakazał „śmieciarzowi” natychmiastowe uprzątnięcie zalegających nieczystości, co niezwłocznie uczynił.

Dział: Aktualności

Nadchodzi trudny zimowy czas. Czas, który jest ogromnym wyzwaniem dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Straż Miejska w Radomiu apeluje do mieszkańców miasta Radomia o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy.

            W okresie zimowym, a zwłaszcza w nadchodzące mroźne dni bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży.

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia dla Kobiet i Mężczyzn  prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej

  1. Zagłoby 3

tel.: 48 365 26 29

Obecnie Placówka dysponuje 55 miejscami, w tym:

  • W Schronisku dla Bezdomnych Kobiet– 25 miejscami
  • W Noclegowni dla Bezdomnych Kobiet – 6 miejscami
  • W Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn – 26 miejscami

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzony przez MOPS Radom

  1. Słowackiego 188

tel.: 48 360 01 91

Placówka przeznaczona jest dla mężczyzn. Posiada 22 miejsca noclegowe stałych i 4 miejsca interwencyjne. Jedynym warunkiem jest trzeźwość.

Dodatkowo przy Domu dla bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 w Radomiu funkcjonuje specjalnie do tego celu stworzona ogrzewalnia, w której osoby potrzebujące mogą się ogrzać i napić gorącej herbaty.       Od 01.11 kontenerowa ogrzewalnia dla bezdomnych mężczyzn będzie działać w godzinach od 18.00 – 8.00. W godzinach 10.00 – 16.00 pełni funkcje łaźni.

W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.

Dział: Aktualności
wtorek, 15 październik 2024 14:53

NIELETNI I ALKOHOL... ZNÓW PARK KOŚCIUSZKI

W dniu 14.10.2024 roku  o godzinie 19:20 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego/Niedziałkowskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że w parku Kościuszki w muszli koncertowej pięć młodych osób spożywa alkohol i zakłóca ład i porządek publiczny.

Na miejsce zdarzenia dyżurny niezwłocznie zadysponował patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu, pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia strażnicy potwierdzili interwencję oraz wylegitymowali sprawców wykroczenia, trzy kobiety i dwóch mężczyzn. Pośród legitymowanych osób tylko jedna z kobiet była pełnoletnia. Pozostali sprawcy wykroczenia mieli 15 – 16 lat. Ustalono również, że alkohol nieletnim zakupiła ich pełnoletnia koleżanka.

W związku z powyższym poinformowano opiekunów osób nieletnich o zaistniałej sytuacji oraz wezwano na miejsce zdarzenia. Po zakończonej interwencji nieletni zostali przekazani za „pokwitowaniem” pod opiekę przybyłym na miejsce dorosłym.

Z interwencji sporządzono dokładną dokumentację służbową, którą przekazano wraz z oświadczeniami opiekunów dyżurnemu I Komisariatu Policji celem wykonania dalszych czynności służbowych.

Dział: Aktualności
piątek, 11 październik 2024 14:56

WRZESIEŃ 2024 - PODSUMOWANIE

We wrześniu 2024 roku Straż Miejska w Radomiu podjęła    1252   interwencji:

-                                757 interwencji mieszkańców naszego miasta;

-                                168 interwencji pracowników monitoringu miejskiego;

-                                295 interwencji własnych funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu;

-                                  32 interwencji zleconych przez inne służby

 

Różnorodność działań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu sprawia, że zgłoszone do dyżurnego Straży Miejskiej i podjęte przez patrole interwencje sklasyfikowano
i wyszczególniono poniżej:

  1. Kontrola Miejsca Zagrożonego (na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz obserwacji własnych) – 15;
  2. Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami – 163, w tym:
  3. wypalanie odpadów i nieczystości –   16 ;
  4. nieporządek                                     -   32 ; 
  5. niszczenie zieleni -   54 ;
  6. Interwencje dotyczące zwierząt – 198;
  7. Nieprawidłowe parkowanie – 389;
  8. Zakłócanie ładu i porządku publicznego – 64;
  9. Sprawcy przestępstw –;
  10. Zagrożenie zdrowia i życia – 124 (w tym udzielenie pomocy osobom śpiącym
    i leżącym na ulicy oraz bezdomnym);
  11. Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 101;
  12. Interwencje pisemne oraz dokumentacja służbowa innych jednostek – 14 ;
  13. Asysta/Potwierdzenie danych – 30;
  14. Awarie – 24;
  15. Handel - 3;
  16. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wydarzenia (wypadki, kolizje, pożar i inne) – 24;
  17. Czynności służbowe oraz profilaktyka szkolna – 97 ;
  18. Inne – 6;
Dział: Aktualności