Artykuły filtrowane wg daty: luty 2023

 

Jeżeli szukasz ciekawej pracy, lubisz pracę w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem, lubisz pomagać innym, cenisz sobie czystość i estetykę to możesz zrealizować to wszystko  pracując w Straży Miejskiej w Radomiu.

Zapewniamy stabilne wynagrodzenie wraz z pochodnymi oraz, że dzięki swojemu zaangażowaniu będziesz mógł/mogła przyczynić się do tego aby nasze miasto było bardziej bezpieczne i panował w nim ład i porządek.

Czekamy na Ciebie.

Oferty z wymaganymi dokumentami należy składać do sekretariatu Straży Miejskiej

w Radomiu, ul. Moniuszki 9, 26-600 Radom

w terminie do 27.02.2023 roku do godz. 13.00

Postepowanie kwalifikacyjne rozpocznie się od 28.02.2023 roku. W ramach postępowania kwalifikacyjnego zostaną przeprowadzone testy wiedzy ogólnej, testy sprawdzające sprawność fizyczną kandydata i  rozmowa kwalifikacyjna.

Wszystkie informacje na temat naboru w zakładce http://bip.strazmiejska.radom.pl/index.php?id=33

 

 

ZAGADNIENIA NA TEST WIEDZY OGÓLNEJ:

  1. Podstawowe informacje o Straży Miejskiej miasta Radomia
  2. Samorząd terytorialny ze szczególnym uwzględnieniem samorządu gminnego
  3. Podstawowe informacje z zakresu ustroju państwa
  4. Ustawa o strażach gminnych

RODZAJE ĆWICZEŃ NA TEŚCIE SPRAWNOŚCIOWYM:

Bateria testów to 4 ćwiczenia testujące wybrane zdolności motoryczne (siłę, wytrzymałość i zwinność):

  1. Uginanie i prostowanie ramion (z podporu leżąc przodem dla mężczyzn, z klęku podpartego dla kobiet) – tzw.  pompki
  2. Bieg „zygzakiem” po torze prostokąta 5m x 3m
  3. Siad z leżenia w czasie 30 s. (tzw. brzuszki)
  4. Próba biegu wytrzymałościowego (800 m dla kobiet, 1000 m dla mężczyzn)
Dział: Aktualności
poniedziałek, 13 luty 2023 12:53

BEZPIECZNE FERIE. AKCJA ZIMA 2023

Rozpoczynamy przerwę zimową w tym roku pod nazwą „Bezpieczne ferie. Akcja Zima 2023”.

Przypomnijmy, że w naszym województwie ferie zimowe trwają od 13 do 24 lutego 2023 roku. Miejmy nadzieję, że aura dopisze i każdy znajdzie coś dla siebie fascynującego.

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych następuje również czas wytężonej pracy funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Radomiu.

Ferie podzielone są na dwa turnusy, podczas których nasi strażnicy będą kontrolować ład i porządek publiczny oraz przede wszystkim bezpieczeństwo naszych pociech. Każdemu zainteresowanemu uczestnikowi półzimowiska opowiedzą jak wygląda praca strażnika i jak bezpiecznie spędzić ferie. Opowiedzą o Cyberprzemocy oraz o przepisach Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

W pierwszej części ferii inspektorzy odwiedzą 10 (dziesięć) a w drugiej 3 (trzy) zimowiska. Wykaz placówek, w których planowane są półzimowiska dostępny jest na stronie http://www.radom.pl/page/385,informacje.html w zakładce Akcja zima 2023 – wykaz placówek

Postarajmy się dobrze wypełnić czas wolny i zainteresować nasze pociechy tematyką dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa w czasie ferii.

 „Apelujemy:  aby w przypadkach stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w okolicach zimowisk reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatorów Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod bezpłatnym numerem 112 co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.

Wszystkim naszym pociechom życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych ferii.

Dział: Aktualności

W dniu 08.02.2023 roku  w wyniku własnych obserwacji oraz analizy zgłoszeń od mieszkańców miasta Radomia dotyczącymi złej jakości i zanieczyszczenia powietrza patrol Referatu Ochrony Środowiska Straży Miejskiej w Radomiu używając drona przeprowadził analizę powietrza na terenie dzielnicy Glinice. W wyniku oblotu Bezzałogowym Statkiem  Powietrznym rejonu wokół czujnika Airly usytuowanego na budynku szkoły przy ulicy Odrodzenia  strażnicy ujawnili znacznie podwyższone Lotne Związki Organiczne LZO, które powstają w wyniku spalania m.in.: butelek PET, folii, gumy, lakierowanego drewna lub materiałów tapicerowanych, dywanów lub linoleum napływające M.IN. z kierunku ulicy Puławskiej, Metalowej i Okrzei.

Funkcjonariusze wytypowali trzy miejsca, które są potencjalnymi „sprawcami” zanieczyszczenia powietrza. I jak się okazało wszystkie trzy to strzały w dziesiątkę.

Pierwsze z miejsc to firma mieszcząca się przy ulicy Puławskiej. Podczas kontroli firmy ujawnili wypalanie między innymi drewnianych elementów klejonych, laminowanych i lakierowanych. Właściciela zakładu ukarano maksymalnym 500 złotowym mandatem karnym.

Kolejna kontrola odbyła się w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Metalowej. Tam również podczas kontroli strażnicy ujawnili wypalanie drewnianych elementów lakierowanych i klejonych. Kontrola zakończona ukaraniem właścicielki maksymalnym 500 złotowym mandatem karnym.

Kolejne miejsce kontroli to firma mieszcząca się przy ulicy Okrzei. Podczas tej kontroli strażnicy ujawnili nielegalne podłączenie pod zbiorniki ze zużytym olejem, który był używany m. in. do ogrzewania. Sporządzono dokładną dokumentacje zdjęciową i na właściciela nałożono mandaty karne na łączną sumę 1000 złotych.

Wszystkie kontrolowane miejsca zostały wpisane do regularnej kontroli pod kątem spalania odpadów.

Podstawa prawna: art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach.

Dron regularnie patroluje nasze niebo i sprawdza stan jakości powietrza w Radomiu. Kontrole odbywają się każdorazowo w różnych rejonach miasta i mają na celu oddziaływanie prewencyjne. Chcemy by powietrze w naszym mieście było jak najczystsze.

Dział: Aktualności