ULICA MAZOWIECKIEGO. STRAŻNICY UJĘLI SPRAWCÓW POBICIA.

W dniu 13.02.2024 roku o godz. 19:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ul. Mazowieckiego i Kolejowej w Radomiu zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że przy wejściu do tunelu dworcowego kilku mężczyzn atakuje i bije jednego mężczyznę. Według relacji operatora monitoringu poszkodowany został wciągnięty pomiędzy tunel a budynki i tam okładany pięściami.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia dwa patrole interwencyjne pełniące służbę na terenie miasta.

Na widok nadjeżdżających patroli sprawcy pobicia zaczęli uciekać. Dzięki dobrej współpracy z funkcjonariuszami straży operatorzy monitoringu wypatrzyli napastników. Jeden z patroli po krótkim ale intensywnym pościgu ujął jednego z napastników a drugi kolejnych dwóch uczestników zdarzenia. Zajęto się również poszkodowanym, którym okazał się 23 latek z okolic Radomia. Z uwagi na znaczne obrażenia i zakrwawienie na miejsce wezwano ratownictwo medyczne, które po wstępnym badaniu zabrało mężczyznę do szpitala na obserwację.

Ujęci przez patrole sprawcy i uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do II Komisariatu Policji przy ulicy Radomskiego i oddani do dyspozycji dyżurnego KP celem wykonania dalszych czynności służbowych.