NIETRZEŹWY KIERUJĄCY, SPRAWCA KOLIZJI UJĘTY PRZEZ STRAŻNIKÓW NA ULICY WERNERA

W dniu 10.01.2024 roku około godziny 20.20 strażnicy Referatu Prewencji kontrolowali stan parkowania na ulicy Wernera i przyległych.

W trakcie prowadzenia działań kontrolnych strażnicy zauważyli kolizję kilku pojazdów u zbiegu ulic Wernera i Mireckiego (pojazd Vw najechał na tył pojazdu marki Volvo, który najechał na kolejny pojazd marki Kia). Strażnicy podjęli natychmiast działania. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

W trakcie prowadzenia czynności zabezpieczających jeden z uczestników kolizji widząc strażników pospiesznie wysiadł ze swojego pojazdu i zaczął uciekać do Parku Stary Ogród. Po krótkim ale intensywnym pościgu mężczyzna został ujęty. Użyto środków przymusu bezpośredniego. Wyczuwalna była od niego wyraźna woń alkoholu. Po wylegitymowaniu Okazał się nim 44 letni obywatel Ukrainy, jednocześnie sprawca kolizji.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji, który przeprowadził badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik 1,12 mg/i (około 2,3 promila)

Z przebiegu interwencji sporządzono dokładną dokumentację służbową, którą przekazano wraz z ujętym mężczyzną Policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.