OKRADŁ NIETRZEŹWEGO W PARKU KOŚCIUSZKI

W dniu 5.11.2023 r. o godzinie 2.35 operator monitoringu miejskiego zauważył leżącego na ławce w Parku Kościuszki mężczyznę, o czym poinformował dyżurnego Straży Miejskiej.  Dodał, że do leżącego podszedł inny młody mężczyzna, przeszukał mu kieszenie i z jednej z nich wyciągnął jakieś przedmioty.  

Dyżurny Straży Miejskiej niezwłocznie zadysponował na miejsce zgłoszenia patrol Referatu Prewencji pełniący służbę na terenie miasta Radomia.

Strażnicy udali się we wskazane miejsce i udzielili pomocy leżącemu mężczyźnie, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie był w stanie samodzielnie się poruszać i kontakt z nim był utrudniony. W związku z tym na miejsce wezwano ratownictwo medyczne, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Przy współpracy z pracownikiem monitoringu miejskiego, z którym podejmujący interwencję funkcjonariusze mieli bezpośredni kontakt radiowy, rozpoczęli penetrację terenu przyległego do miejsca zdarzenia. Dokładny opis sprawcy „kradzieży” pozwolił na szybką jego lokalizację. Mężczyzna ten powrócił ponownie w miejsce, w którym wcześniej leżał nietrzeźwy. Tam został ujęty. Po dokonaniu kontroli osobistej u ujętego mężczyzny ujawniono telefon komórkowy marki Motorola, do którego kradzieży się przyznał.

Sprawcę kradzieży doprowadzono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta w Radomiu i oddano do dyspozycji dyżurnego celem wykonania dalszych czynności służbowych.