SARNA ... NA ULICY NIEDZIAŁKOWSKIEGO

Do bardzo nietypowej interwencji Eko Patrolu Straży Miejskiej w Radomiu doszło w dniu 22.01.2022 roku.

O godziniem11:30 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące … sarny uwięzionej w piwnicy kamienicy przy ulicy Niedziałkowskiego 25/27 w Radomiu.

Strażnicy Referatu Ochrony Środowiska udali się we wskazane miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Z uwagi, że sarna to bardzo strachliwe zwierzę i miejsce, w którym przebywało nie dawało gwarancji bezpiecznego odłowienia, funkcjonariusze zdecydowali się na powiadomienie Lekarza Weterynarii by przy pomocy strzelby Palmera uśpić zwierzę i tym samym uratować mu życie. Na miejsce zdarzenia przybył wezwany Lekarz Weterynarii
i znakomicie dobierając dawkę środka usypiającego wprowadził przestraszoną sarnę w stan, w którym strażnicy mogli bezpiecznie przeprowadzić odłowienie. Po wstępnych oględzinach i opatrzeniu ran sarna została decyzją Lekarza Weterynarii przewieziona do Zoo Ratownictwa w Garbatce – Letnisku. Tam po pełnym zaopatrzeniu medycznym została oddana naturze.

Zwierzęta dzikie podchodzą coraz bliżej naszych domostw. Zachowujmy szczególną ostrożność w kontaktach z takimi zwierzętami.

Nie wyrzucajmy żywności do śmietników i obok nich, to powoduje, że zwierzęta będą szukać łatwego pokarmu i coraz częściej będą pojawiać się pod naszymi oknami.

To od nas zależy czy i kiedy natura wkroczy do miast. To od nas zależy nasze bezpieczeństwo, bo zwierzęta bywają nieobliczalne i niebezpieczne.