NADCHODZĄ MROZY. ZWRÓĆMY UWAGĘ NA WSZYSTKIE OSOBY STARSZE, BEZDOMNE I POTRZEBUJĄCE.

W związku z nadchodzącymi siarczystymi mrozami Straż Miejska w Radomiu apeluje do mieszkańców miasta Radomia o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy.
    W okresie zimowym, a zwłaszcza w te nadchodzące mroźne dni bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.
    Przypominamy, że na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży.

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia dla Kobiet i Mężczyzn  prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej

ul. Zagłoby 3
tel.: 48 365 26 29

Obecnie Placówka dysponuje 53 miejscami, w tym:
•    W Schronisku dla Bezdomnych Kobiet– 26 miejscami
•    W Noclegowni dla Bezdomnych Kobiet – 3 miejscami
•    W Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn – 24 miejscami

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzony przez MOPS Radom
ul. Słowackiego 188
tel.: 48 360 01 91

Placówka przeznaczona jest dla mężczyzn. Posiada 38 miejsc noclegowych stałych i 4 miejsca interwencyjne
    
Dodatkowo przy Domu dla bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 w Radomiu funkcjonuje specjalnie do tego celu stworzona ogrzewalnia, w której osoby potrzebujące mogą się ogrzać i napić gorącej herbaty.
    W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112, co pozwoli na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji.