NIETRZEŹWY KIERUJĄCY UJĘTY NA ULICY DOWKONTTA W RADOMIU.

W dniu 24.07.2020 roku o godz. 15:50 patrolując dzielnicę przydworcową strażnicy Referatu Ochrony Środowiska Straży Miejskiej zauważyli pojazd marki Opel astra, którego kierujący nie potrafił utrzymać auta na jednym pasie ruchu, jechał „wężykiem” i przejechał skrzyżowanie ulic Poniatowskiego i Traugutta na czerwonym świetle. Strażnicy zrównali się z pojazdem opel i zauważyli, że kierujący pojazdem około 20- letni mężczyzna jest nienaturalnie przechylony na kierownicę pojazdu.
Z uwagi na podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka strażnicy postanowili zatrzymać pojazd i skontrolować jego kierowcę. Na widok radiowozu z włączoną sygnalizacją świetlną kierujący najpierw wjechał na pas przed strażników,  a potem zaczął gwałtownie odjeżdżać. Następnie zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną u zbiegu ulic Dowkontta i Grzecznarowskiego. Podczas legitymowania mężczyzna, od którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, był agresywny, nie reagował na wydawane polecenia i nie chciał poddać się czynnościom służbowym. W związku z tym strażnicy używając siły fizycznej i kajdanek doprowadzili go do wezwanego wcześniej patrolu Policji. Funkcjonariusze Policji na miejscu przebadali kierowcę pojazdu Opel analizatorem wydechu – wynik 0,82 mg/l., drugie badanie 0,84 mg/l (około 1,7 promila)
W trakcie wykonywania czynności ustalono również, że ujęty 23 - latek nie posiadał nigdy uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Nietrzeźwego kierującego przewieziono do II Komisariatu Policji na ul. Radomskiego celem wykonania dalszych czynności służbowych.