BYŁ UPADEK W ALEJCE PARKU PLANTY I DŁUGA RESUSCYTACJA. STRAŻNICY URATOWALI 70 LATKA

W dniu 24.07.2020 roku o godz. 14:45 do patrolu pełniącego służbę przy Izolatorium mieszczącym się przy ulicy Planty 4 podbiegł mężczyzna informując, że na głównej alejce Parku Planty przy ławce leży mężczyzna i nie daje oznak życia.
Strażnicy Referatu Prewencji natychmiast pobiegli we wskazane miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Obok ławki leżał około 70 letni mężczyzna.
Funkcjonariusze próbowali go ocucić, bezskutecznie. Sprawdzili czynności życiowe – brak pulsu i oddechu. W związku z tym, iż mężczyzna ten nie dawał oznak życia, funkcjonariusze Straży Miejskiej po udrożnieniu dróg oddechowych podjęli natychmiastową resuscytację, którą prowadzono nieustannie do czasu przybycia załogi Pogotowia Ratunkowego. W trakcie resuscytacji strażnicy zmieniali się oraz ustalali świadków zdarzenia, według których mężczyzna podczas spaceru „w pewnym momencie osunął się uderzając głową o ławkę i stracił przytomność”.
Przybyli na miejsce ratownicy medyczni i lekarz przejęli czynności ratunkowe od funkcjonariuszy straży. Dzięki długotrwałej akcji ratunkowej prowadzonej przez strażników oraz ratowników medycznych mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe i lekarz zadecydował o pilnym przewiezieniu pacjenta do MSZS na ulicę Aleksandrowicza.
Dziękujemy mieszkańcom za czujność a naszym funkcjonariuszom za zdecydowaną i ofiarną postawę dzięki której udało się uratować najcenniejsze co mamy… życie.