ZNÓW NIETRZEŹWI NIELETNI...

To już kolejne wakacyjne zgłoszenie dotyczące nieletnich spożywających alkohol.
W dniu 15.07.2020 roku o godzinie 19:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na ławeczce przed budynkiem dworca PKP znajdują się trzy młode kobiety, które zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol
w miejscu zabronionym.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.
Na miejscu zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie i zastał… 5 młodych osób (trzy kobiety i dwóch mężczyzn). Obok ławki strażnicy zauważyli dwie butelki wódki opróżnione w połowie oraz kubeczki. Poinformowano osoby o konsekwencjach prawnych wynikających z ich zachowania oraz poproszono operatora monitoringu miejskiego o  potwierdzenie spożywania alkoholu i zakłócania ładu i porządku publicznego. Operator potwierdził, że wszystkie osoby spożywały alkohol. Spośród osób legitymowanych okazało się , że trzy dziewczyny są nieletnie. Mają po 15 i 16 lat.
Strażnicy miejscy wezwali na miejsce zgłoszenia rodziców, których poinformowano o zdarzeniu, o przeprowadzonych czynnościach służbowych a także o przekazaniu informacji o zdarzeniu do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich.
Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych!
Trwają wakacje, czas luzu, zabaw i większej „wolności” dla naszych dzieci. Ale to także „gorący” czas pokus i niebezpieczeństw. Zwracajmy uwagę na to z kim i gdzie przebywają a przede wszystkim co robią. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie
a konsekwencje można ponosić do końca życia.