BÓJKA PRZY IZOLATORIUM NA ULICY PLANTY. SPRAWCA UJĘTY I UKARANY.

W dniu 14.07.2020 roku o godzinie 12.00 patrol Referatu Prewencji pełniący służbę przy Izolatorium mieszczącym się w hotelu „Iskra” przy ulicy Planty 4 zauważył szarpiących się w alejce Parku Planty dwóch mężczyzn. W trakcie szarpaniny jeden z mężczyzn zaczął szybko i dużą siłą uderzać swojego przeciwnika rękoma po głowie powodując liczne rozcięcia, krwawienie i w konsekwencji upadek na chodnik. W wyniku upadku mężczyzna doznał kolejnych obrażeń, urazu głowy i rozcięcia czoła z silnym krwawieniem.  Strażnicy szybko rozdzielili mężczyzn, udzielili pomocy poszkodowanemu 68 latkowi i ujęli 39 letniego sprawcę. Z uwagi na rozległe obrażenia głowy u poszkodowanego mężczyzny, wezwano na miejsce zdarzenia załogę Ratownictwa Medycznego.
Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz poinformowali o konsekwencjach prawnych i możliwości ustnego zgłoszenia zawiadomienia o popełnionym czynie zabronionym.
Mężczyzna ten odmówił przejazdu do szpitala oraz zgłoszenia pobicia w najbliższym Komisariacie Policji. W związku z powyższym interwencję zakończono w postępowaniu mandatowym nakładając na sprawcę mandat karny kredytowany w wysokości 500 zł.