WŁAMANIE DO KIOSKU NA ULICY ŻEROMSKIEGO. SPRAWCY UJĘCI NA GORĄCYM UCZYNKU

W dniu 03.07.2020 roku o godzinie 20:50 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Żeromskiego  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na ławce przy Kościele oo. Bernardynów siedzi dwóch mężczyzn, którzy co jakiś czas podchodzą do kiosku, mieszczącego się przy bocznej ścianie kamienicy Żeromskiego 2 w Radomiu najprawdopodobniej próbując się do niego włamać.
W chwili zgłoszenia jeden z mężczyzn został na ławce i obserwował okolicę, natomiast drugi podszedł do kiosku od tyłu i „dłubał” przy zamku a następnie oderwał część rolety i wrzucił do pobliskiego kosza.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol Referatu Administracyjno - Porządkowego pełniący służbę na terenie miasta Radomia.
Na miejscu zdarzenia strażnicy zauważyli opisane przez operatora monitoringu miejskiego osoby. Mężczyzn ujęto na gorącym uczynku. Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyźni działali w porozumieniu. 34 latek narodowości bułgarskiej włamywał się do kiosku natomiast jego 33 letni polski kolega obserwował otoczenie.
Na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął czynności od funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Obydwaj mężczyźni są znani organom ścigania za popełnianie różnych czynów zabronionych.
Ujętych mężczyzn przewieziono do I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 i przekazano wraz z zabezpieczonymi przedmiotami dyżurnemu celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Mężczyźni zostali osadzeni.
Czynności w sprawie prowadzi I Komisariatu Policji przy ulicy Traugutta 30 w Radomiu.