CZY TO BYŁA PRÓBA SAMOBÓJCZA? STRAŻNICY POMOGLI 76 LETNIEJ KOBIECIE.

W dniu 17.06.2020 roku o godzinie 10:20 dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki osiedla Akademickiego, która zauważyła kobietę stojącą na parapecie (IV piętro) jednego z bloków przy ulicy Akademickiej. Kobieta stojąca na parapecie wykonywała ruchy mogące świadczyć o tym, że chce wyskoczyć z okna.
Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i udali się na miejsce zgłoszenie, ustalili przypuszczalny lokal, w którym może przebywać kobieta oraz przeprowadzili rozmowę z mieszkańcami zamieszkującymi wskazaną klatkę schodową.        
Po kilku próbach strażnicy weszli do właściwego lokalu i zastali tam małżeństwo. Kobieta była bardzo zdenerwowana, nie potrafiła logicznie odpowiadać na zadawane pytania, oświadczyła, że nie wie dlaczego wychodziła na parapet i wystawiała  nogi na zewnątrz.
Przeprowadzono również rozmowę z mężem kobiety, który oświadczył, że kobieta ma znaczne problemy zdrowotne i czasem potrzebuje pomocy.
W trakcie trwania interwencji drogą radiową strażnicy poinformowali dyżurnego o podjętych działaniach oraz wezwali na miejsce służby ratunkowe: Ratownictwo Medyczne, Straż Pożarną i Policję.
Uratowaną 76 latkę  przekazano przybyłej na miejsce załodze Ratownictwa Medycznego i w asyście Policji przewieziono do szpitala na ulicę Krychnowicką.