PORUSZAŁ SIĘ NA KRADZIONYM ROWERZE MIEJSKIM. UJĘTY PRZEZ PATROL REFERATU PREWENCJI.

W dniu 11.08.2019 roku o godzinie 4:55 operator monitoringu miejskiego zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej w Radomiu, że po ulicy Żeromskiego porusza się mężczyzna na rowerze miejskim, który figuruje jako utracony.

Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na wysokości posesji nr 15 strażnicy zauważyli i ujęli mężczyznę poruszającego się na rowerze miejskim. W trakcie prowadzonych czynności służbowych wylegitymowano mężczyznę, którym okazał się 50 letni mieszkaniec powiatu przysuskiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan roweru oraz potwierdzili, że rower o numerze 60552 figuruje w systemie NextBike jako utracony. Pracownik firmy rowerowej poinformował patrol, że kradzież roweru zostanie zgłoszona do Komisariatu Policji.

W związku z powyższym ujętego mężczyznę przewieziono do Komisariatu I Policji przy ulicy Traugutta celem sporządzenia pełnej dokumentacji dotyczącej zdarzenia, którą przekazano oficerowi dyżurnemu.

Rower zabezpieczono zgodnie z zaleceniami pracowników NextBike w miejscu ujawnienia zdarzenia.