ZAKŁÓCANIE, SPOŻYWANIE, NISZCZENIE MIENIA - SPRAWCA UJĘTY PRZEZ STRAŻNIKÓW REFERATU PREWENCJI.

W dniu 08.08.2019 roku o godzinie 23:30 operator monitoringu miejskiego obserwując centrum miasta zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że ulicą Sienkiewicza porusza się mężczyzna, który zakłóca ład i porządek publiczny, spożywa alkohol oraz  kopie w szyby mijanych lokali usługowych.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę nocną na terenie miasta.

Na ulicy Sienkiewicza nie napotkano mężczyzny. Ujawniono jednak znaczne uszkodzenie drzwi wejściowych (m. in. popękana szyba antywłamaniowa) w jednym z lokali usługowych. W trakcie prowadzenia oględzin witryn sklepowych strażnicy otrzymali informację od operatora monitoringu, że obserwowany mężczyzna idzie w kierunku ulicy Żeromskiego. Na wysokości numeru 33 ujęto i wylegitymowano mężczyznę, który jest sprawcą zgłoszonych wykroczeń. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Za wykroczenie polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu zabronionym strażnicy ukarali 30 - latka 100 złotowym mandatem karnym.

O uszkodzeniach lokalu poinformowano właściciela, który wycenił szkody i złożył zawiadomienie o ściganiu sprawcy do dyżurnego I Komisariatu Policji w Radomiu.

Strażnicy polecili operatorowi monitoringu miejskiego zabezpieczenie materiału oraz sporządzili szczegółową dokumentację celem dalszego wykorzystania służbowego.