DWIE NIELETNIE DZIEWCZYNY SPOŻYWAJĄCE ALKOHOL POD OKIEM KAMERY...

W dniu 07.08.2019 roku o godzinie 19:45 operator monitoringu miejskiego obserwując rejon ulicy Traugutta i Waryńskiego w Radomiu  zauważył i zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na wysokości posesji Waryńskiego 2B znajdują się dwie młode kobiety, które zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol w miejscu zabronionym.

Dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny Referatu Prewencji Straży Miejskiej w Radomiu pełniący służbę na terenie miasta.

Na miejscu zdarzenia patrol potwierdził zgłoszenie i przeprowadził rozmowę z kobietami, które oświadczyły, że mają skończone 17 lat. Nie chciały jednak podać swoich danych osobowych. Poinformowane o konsekwencjach prawnych wynikających z ich zachowania, kobiety wylegitymowano i ustalono przyczynę odmowy podania danych osobowych. Okazało się, że są nieletnie –  13 i 15 lat. Ujawniono dodatkowo, że alkohol, który spożywały to wino 12%.

Strażnicy miejscy wezwali również rodziców, których poinformowano o zdarzeniu, o przeprowadzonych czynnościach służbowych a także o przekazaniu informacji o zdarzeniu do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych!

Trwają wakacje, czas luzu, zabaw i większej „wolności” dla naszych dzieci. Ale to także „gorący” czas pokus i niebezpieczeństw. Zwracajmy uwagę na to z kim i gdzie przebywają a przede wszystkim co robią. Kłopoty mogą przyjść niespodziewanie a konsekwencje można ponosić do końca życia.